За отглеждане на грозде

За отглеждане на грозде

За отглеждане на грозде

Blog Article

Колкото по-стара е една лоза, толкова по-добре гроздовете по нея зреят.

В началото на ноември обикновено вече са обрани късно зреещите десертни и винени сортове. При по-топли есенни дни може да се изчака, за да се натрупат повече захари, но за да се предпази реколтата от загуба при промяната на времето, често се налага по-рано да се приключи беритбата.

Дори лозя, където се практикува подпиране на леторастите на единичен кол залагат на качество и дълготрайност. Коловете осигуряват по-добро разпределение на топлината и проветрение на лозите и предпазват леторастите от прекършване под напора на ветровете и дъждовните порои.

Това се отразява не само върху добивите, но и върху общото състояние на насажденията.

Динамика на площите, средни добиви и производство на грозде от лозята в България

Разликата с обикновената копулация е във вида на отрезите. На калема трябва да направим отрез, който е клинообразен.

Това води до трудна превенция на болестите особено през лятото, до прекомерно слънчево огряване и създаване на неблагоприятни условия за узряване на лозя гроздето.

Какви фуражи трябва да заделите за вкусна коледна пуйка

При поливни условия лозите се подхранват след цъфтежа, а при неполивни условия – рано напролет.

е. обръщането на почвения пласт, като се осигурява надеждна защита на почвата от водна и ветрова ерозия и се постига равнинност на междуредията в напречна посока, необходима за следващите механизирани операции и процеси и особено при използването на гроздокомбайните.

Отглеждането на специални гроздови сортове е скъпа и трудоемка задача. Лозята търпят неколкократни годишни обработки, за да се гарантира събирането на добра реколта. И докато в миналото лозарите са отглеждали гроздето върху самоделни конструкции, то днес в големите лозови масиви се използват телени конструкции, свързани чрез железобетонни или друг вид лозарски колове.

Информацията за продуктите в каталога ни се актуализира периодично. Компанията ни си запазва правото да извършва промени по всяко време, като не счита за необходимо да анонсира редакциите на страниците на онлайн магазина. 

Както при овощните дървета и храсти лозата натрупва големи количества резервни хранителни вещества в корените, стъблото и пръчките, които се използват през пролетта при развитието на младите леторасти и листата, а също и при формирането на добива.

На зелено можете да присаждате лози по време на вегетацията на растенията в срок от края на май до средата на юли. Този срок позволява ако не успеете в началото на периода или пък присаждането е неуспешно, да повторите операцията.

Report this page